Trwa załadunek kontenerów


Pierwszy transport kontenerów dolną Wisła do Chełmna rusza dziś z Portu Gdańsk. Z samochodów ciężarowych na barkę typu Galar, przeładowywane są 40-stopowe kontenery z zaopatrzeniem m.in. dla Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych.

Łączny tonaż ładunku „importowego” wynosi ok. 150 ton. Operacja przeładunkowa na Nabrzeżu Szczecińskim, z wykorzystaniem suwnicy kontenerowej, potrwa około godziny, po czym nastąpi zabezpieczenie kontenerów na pokładzie.

Pilotażowe przedsięwzięcie ma na celu określenie warunków brzegowych, które należy spełnić, aby transport kontenerów drogą wodną był atrakcyjny cenowo i konkurencyjny wobec innych przewozów. Barka typy Galar jest w stanie wziąć na pokład nawet 18 kontenerów 40-stopowych (2 warstwy), a pchacz poprowadzić zestaw składający się z 4 pontonów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z załadunku

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Plac Teatralny 2, Toruń, Poland
56 621 83 32
drogiwodne@kujawsko-pomorskie.pl
Zadanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach transnarodowego projektu EMMA Extension (Program INTERREG Region Morza Bałtyckiego)